Depresyon Nasıl Geçer?

Depresyon Nasıl Geçer?

depresyondan kurtulmak

Depresyon neden olur? Depresyon nasıl geçer? Hiç bir depresyon ilacı kullanmadan depresyondan kurtulmak mümkün. Depresyonun görülme sıklığı son yirmi senede neden daha fazla?

Çünkü artık biliniyor ki, depresyonun sebebi yediğimiz yiyeceklerde. Evet, özellikle son yirmi senede giderek artan işlenmiş gıda üretimi ve tüketimi, hazır gıdalar, şekerli gıdalar, paketlenmiş ve doğal olmayan yiyecekler ayrıca gazlı ve katkı maddeli içecekler ve yan ürünler insan sağlığını sadece fizyolojik olarak değil psikolojik olarak da kötü etkiliyor.

Çoğu zaman sofradan tok kalkılsa dahi, gıdalardan alınamayan vitaminler mineraller ve düşük besin değeri olan ‘çöp yiyecekler‘ insanları sadece o anlık doyuruyor hatta insülin direncini yükseltiyor.

Depresyon Nasıl Geçer? Depresyondan Kurtulmak İçin

Tüketilen gıdalardan B12, magnezyum, çinko, c vitamini, folik asit, demir, bakır, potasyum gibi vitamin ve mineraller alınamıyorsa kişide D vitamini düşükse, o kişinin depresyona girmesi tıpkı kanser gibi bir hastalığı yakalanma ihtimali kadar kolay bir hale geliyor.

depresyon nasıl geçer

Depresyonu ne geçirir?

Psychiatric Journal dergisinde 2018 yılında, tüm bunları açıklayan Dr. Drew Ramsey yeşil yapraklı sebzeler, işlenmemiş gıdalar, bol deniz ürünü ve organik et tüketmenin insan sağlığı üzerinde hem fizyolojik hem de psikolojik etkisinin önemini anlattı.

En az üç ay sürecek bu beslenme şeklini benimsemek ve özellikle güneşli havada egzersiz veya yürüyüş yapmak hayatınızı kurtarabilir.

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi