Evlenmeden Önce Dikkat Etmeniz Gereken 7 Nokta

Evlilik hayatı kolay değildir. Evliliği ayakta tutan şey de ne yazık ki sadece aşk değildir. Evlenmeye karar verdikten sonra adayınızda dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

Sevgililik başka evlilik başka! Aynı evde yaşamak ve zorluklara artık sadece iki kişi olarak göğüs germek durumunda olmak demek evlilik. Bu yüzden evlenmeye karar verdiğinizde, evleneceğiniz kişide bu maddelere dikkat etmelisiniz.

Evleneceğim kişi nasıl olmalı?

1. Öncelikle sizinle veya başkalarıyla konuşurken, gelecek planlarından bahsediyor mu? Bu planlar arasında size de yer veriyor mu? Sizinle uzun bir birliktelik düşünüp düşünmediğini buradan anlayabilirsiniz.

2. Sizin hayaliniz nedir? Evlenip çocuk yapmak mı? Bir kere bunu evlenmeyi düşündüğünüz kişiyle en baştan konuşmalısınız. Siz çocuk istiyorsunuz, peki o da istiyor mu?

3. Size karşı çok kibar, düşünceli ve saygılı davranıyor olabilir. Fakat başkalarına nasıl davranıyor? Buna bakmalısınız. Hiç tanımadığı kişilere de size davrandığı gibi nazik mi? Çünkü iyi bir karaktere sahip olmak, evliliğin zorlu dönemlerde kurtarıcı olabilir.

4. Evleneceğiniz kişinin maddi durumu nasıl? İki taraf da kimseye muhtaç olmayacak şekilde, ekonomik özgürlüğe sahip olmak zorundadır. Evlilik iki cüzdanın birleşmesidir. Manevi zorluklar gibi maddi zorlukların da üstesinden birlikte gelmelisiniz.

5. Cinsellik evlilikteki en önemli şeylerden biridir. Hatta evliliğin büyük kısmını kapsar. Bu konuda mutlaka anlaşabiliyor olmalısınız.

6. Psikolojik olarak rahat ve metanetli biriyle evlenmek istediğinize emin olun. Evlilik zorlu bir süreçtir ve bu süreç boyunca karşınıza çıkabilecek sorunlarda güçlü bir şekilde ayakta durabileceğine emin olmalısınız.

7. Güven duygusu, tüm ikili ilişkilerde önemli yer tutar. Sadık olmayan veya aşırı kıskançlık huyu olan biriyle birlikte olmayı kimse istemez.

Evlenmeden önce dikkat etmeniz gereken bu 7 önemli noktaya mutlaka gereken özeni gösterin ki mutlu bir evlilik yaşayabilin.

Bir cevap yazın