Stresten Kurtulmanın 4 Kolay Yolu

Stresten Kurtulmanın 4 Kolay Yolu

stresten kurtulmanın yolu

Stressiz bir yaşam artık neredeyse tamamen imkansız hale gelmiş durumda. Stresten kurtulmanın yolunu aramamak mümkün değil. Peki bulmak mümkün mü?

Okul stresi, iş stresi, aile içinde yaşanan stres ve gerginlikler daha mutsuz, huzursuz bireyler olmamıza ve yaşam kalitemizin düşmesine sebep oluyor. Stres aynı zamanda verimsiz olmamıza da yol açıyor. Böylece kapasitemizin çok daha altında çalışıyoruz.

Şimdi birlikte stresten kurtulmanın kolay yollarına bakalım. Hepimizin kolayca uygulayabileceği maddeler bunlar aslında.

Stresten Kurtulma Yolları

stresten kurtulmanın yolları
  1. Kendine değer ver ve iyi bak.
  2. Sosyal ilişkiler kur.
  3. Alkol ve uyuşturucudan uzak dur.
  4. Ara ver.

Evet aslında stresten kurtulmanın yolu tam olarak bu 4 maddenin altında yatıyor. Kendine değer vermek ve iyi bakmanın içinde sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve yeterli bir uyku düzeni kurmak yer alıyor.

Strese iyi gelen bitki çayları yazımı da mutlaka okumalısınız.

Sosyal ilişki kurmayan ve sorunlarını anlatmayan birinin stresten kurtulması neredeyse imkansız. Ailenizle, arkadaşlarınızla mutlaka konuşmalısınız. Gerekiyorsa bir rehber veya psikologla sizi strese sokan her şeyi açık açık konuşmalısınız.

Stresten Kurtulmanın Kolay Yolu

Alkol ve uyuşturucu stresten kurtulmanızı sağlıyormuş gibi gelebilir. O anda sizi rahatlatıyor da olabilir. Fakat uzun vadede alkol ve uyuşturucu kullanımı sizi daha çok strese sokacak, başka sorunlar ortaya çıkartacak ve asıl sorunlarınızı çözemeyecektir.

Sizi strese sokan her ne ise, ondan uzak durun. O işe veya ilişkiye hemen ara verin.

Şu ana kadar 1 yorum

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Meyveler Hangileri? Yayın tarihi18:57 - 25 Temmuz 2021

[…] ile birlikte yanlış beslenme de bağışıklık sistemini zayıflatan etkenlerdir. Özellikle stresin çok büyük oranda yıkıcı etkisi vardır. Bu yüzden beslenmeye önem vermeli, spor yapmalı […]

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi