Uçakta Bunları Yapmamalısınız!

Uçakta Bunları Yapmamalısınız!

Uçakta ne yapılmaz

Uçak yolculuğu en çok tercih edilen ulaşım türü. Hem güvenlik açısından hem de uzun mesafeleri kolayca aşabilmek açısından. Belki pek çok kez uçağa bindiniz belki de ilk kez bineceksiniz.

Uçak yolculuğu sırasında veya uçağa binmeden önce ya da uçağın içinde genel olarak yapmamanız gereken bazı şeyler var. Şimdi bilikte uçakta yapmamanız gereken şeylere birlikte bakalım.

Uçakta Yapmamanız Gereken Şeyler!

Uçakta kontakt lens yerine gözlüklerinizi takın. Böylece daha sorunsuz ve rahat bir yolculuk yaparsınız.

uçakta lens takmak

Basınç farkından dolayı uçakta kulaklarınız tıkanabilir. Buna çözüm olarak yutkunabilir veya başkalarını rahatsız etmeden sakız çiğneyebilirsiniz.

uçakta burun kulak tıkanması

O anda hastaysanız ve/veya burnunuz tıkalıysa mutlaka sprey veya damlayla burun tıkanıklığınızı giderin yoksa kulaklarınıza baskı yapar.

uçakta burun tıkanıklığı burun spreyi

Uçakta yapılmaması gereken şeyler

Uzun bir uçak yolcuğu yapıyorsanız ara sıra mutlaka hareket edin yoksa tromboz riskiniz artar. Uçakta dolaşın veya ufak egzersizler yapın.

tromboz riski

Uçak yolculuğu sırasında gazlı içeceklerden uzak durmaya dikkat edin. Çünkü ani şeker ya da insülin iniş çıkışları yaşayabilirsiniz.

uçakta ne içilmez

Eğer panik atak, klostrofobi, anksiyete gibi rahatsızlıklarınız varsa uçakta arka koltuklardan değil ön koltuklardan ve cam kenarından yer alın.

uçakta panik atak

Uçakta neler yapılır neler yapılmaz?

Uçağa binmeden önce, uçakta yolculuk sırasında veya yolculuk öncesinde neler yapılır neler yapılmaz bilirseniz yolculuğunuz çok daha rahat geçecektir.

O yüzden buradaki maddeleri incelemenizde ve gerek olduğunda kullanmanızda fayda olacaktır.

Uçakta alkol aldığınızda, en minimum ve sizi rahatsız etmeyecek miktarda alın. Veya meyve sularını tercih edin.

uçakta alkol içmek

Uçak ortamı çok da hijyenik olmayabilir. Dezenfektan mendil kullanın ve her yere dokunmayın. Uçaktan inince ellerinizi hemen yıkayın.

uçaktaki bakteriler

Akıllı elektronik aletlerdeki radyasyon uçağa özellikle iniş ve kalkış esnasında zarar verebilir. Kesinlikle kullanmayın. Kitap okumanızı tavsiye ederiz.

uçakta elektronik aletler

Uçakta veya her türlü seyahatte verilen kulaklıkları değil, kendi kulaklıklarınızı takın. Hijyen açısından risk almayın.

kulaklık kullanmak

Psikolojik ve fizyolojik olarak rahat, huzurlu ve sağlıklı bir yolculuk yapabilmek için burada yazan maddeleri dikkate alın. İyi uçuşlar dileriz!

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi