Doğaüstü Süper Güçler Aslında Gerçek!

Doğaüstü Süper Güçler Aslında Gerçek!

Hangi süper güce sahip olmak isterdiniz? Belki sizin de doğaüstü süper güçleriniz var ama farkında değilsiniz. Peki süper güç nedir? Filmlerden gördüğümüz kadarıyla süper güçler, toplumların ve bireylerin iyileşmesini, ilerlemesini veya düzelmesini sağlıyor.

Filmlerde gördüğümüz süper kahramanlar gerçek olsaydı acaba hayat nasıl olurdu? Bu aslında ütopik bir şey değil çünkü gerçekten de süper güçlere sahip olan insanlar var ve onlar aramızda yaşıyorlar!

Süper güçlere sahip olan gerçek insanlar

200 küsür basamaklı bir sayının 23. dereceden kökünü 50 saniyede hesaplayabilen ve bu sayede Guiness rekorlar kitabına giren Shakuntala Devi. Veya bir şarkının ismini, bestecisini, şarkıyı çalan orkestrayı, şarkının fonograf kayıtlarına bakarak saniyeler içinde söyleyebilen Arthur Lingten.

Manyetik adam Liew Thow Lin, vücuduna vida, toka gibi metal objeleri yapıştırabiliyordu. Garry Turner derisiyle şekilden şekle girebiliyor. Rain Man filminde Dustin Hoffman’ın oynadığı karakter de aslında gerçek. İsmi Kim Peek. Tıpkı Forrest Gump’ta Tom Hanks’in canlandırdığı Dean Karnazes gibi.

Rusya’da yaşayan Natasha Demkina‘nın süper gücü: Sadece elleriyle dokunarak hastalıkları teşhis edebilmek. Harold Williams tamı tamına 58 dil biliyor. Kevin Richardson vahşi hayvanlarla iletişim kurabiliyor. Siz nasıl bir doğaüstü gücünüz olsun isterdiniz?