En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

10 Cloverfield Yolu Gerilim Filmleri

Psikolojik gerilim filmleri sever misiniz? Sizin için şimdiye kadar çekilmiş en iyi psikolojik gerilim filmleri listesini hazırladık.

Green Room – Yeşil Oda (2015)

Green Room Gerilim Filmleri

Müzisyen bir grup konser vermek için biraz kıyıda köşede kalmış bir yere gidiyor. Ve orada bir cinayete tanık oluyor. Ardından, onları bir odaya kilitliyorlar ve onlar da bir yandan durumu çözmeye çalışırken diğer yandan da oradan çıkmaya uğraşıyorlar.

10 Cloverfield Lane – Cloverfield Yolu no: 10 (2016)

10 Cloverfield Yolu Gerilim Filmleri

Başrolde John Goodman yer alıyor. Sevgilisinden ayrılmış olan üzgün genç kadının arabası yolda bozuluyor ve Cloverfield yolu 10 numaraya geliyor. Yerin altında bir sığınakta yaşayan iki erkekle orada kalmak zorunda. Çünkü ev sahibi, dışarıda bir uzaylı istilası olduğuna inanıyor. Film baştan sonra gerilim dolu.

Searching – Kayıp Aranıyor (2018)

Searching Gerilim Filmleri

Çok sürükleyici bir gerilim filmi Searching. 16 yaşında bir kız ortadan kayboluyor ve babası kızının laptopundan ipuçları toplayarak, onu bulmaya çalışıyor. Film bir laptop ekranında geçiyor, bu açıdan da oldukça ilginç ve yenilikçi.

Psikolojik gerilim filmleri listesi

Open Water – Açık Deniz (2003)

Acik Deniz Psikolojik Gerilim Filmi

En iyi psikolojik gerilim filmleri listesinde yer almazsa olmaz Açık Deniz. Gerçek bir hikayeden esinlenilerek yapılmış olan bu filmde, araları limoni olan bir çift bunu düzeltmek için birlikte tatile çıkmak istiyor. Tatilde bir ‘okyanusta dalış’ etkinliğine katılıyorlar ve orada unutuluyorlar.

The Hidden Face – La Cara Oculta – Gizli Oda (2011)

Gizli Oda Gerilim Filmleri

Erkek arkadaşıyla yeni bir eve taşınan kadın, gizli bir oda keşfediyor ve bir süredir kıskançlık yüzünden tartıştığı erkek arkadaşı, onu terk etti zannetsin diye kısa bir süreliğini kendini o odaya kapatıyor. Fakat kapı özel olarak tasarlanmış ve hiç bir şekilde açılmayan bir kapı. Psikolojik gerilim filmleri için çok iyi bir örnek The Hidden Face.

The Blair Witch Project – Blair Cadısı (1999)

Blair Cadisi Psikolojik Filmler

3 sinema öğrencisi, Blair Cadısı efsanesini araştırmak için o ormana gidiyor. Fakat kendilerinden uzun süre haber alınamıyor. Onlarla ilgili bulunan tek şey, arkalarında bıraktıkları bir kamera kaydı oluyor. Psikolojik gerilim ilk andan başlıyor ve filmin sonuna kadar devam ediyor. Bu da bu filmi tam bir klasik haline getiriyor.

Frozen – Donmuş (2010)

Frozen Gerilim Filmleri

3 arkadaş kayak yapmaya gidiyor ve teleskinin üzerinde unutuluyorlar. Hava çok soğuk, karanlık ve aşağıda kurtlar var. Heyecan, gerilim hemen hemen her dakika çok yüksek Frozen filminde.

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi