Evlenmeden Önce Dikkat Etmeniz Gereken 7 Nokta

Evlenmeden Önce Dikkat Etmeniz Gereken 7 Nokta

evliliğin ilk adımı

Evlilik hayatı kolay değildir. Evliliği ayakta tutan şey de ne yazık ki sadece aşk değildir. Evlenmeye karar verdikten sonra adayınızda dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

Evliliğin ilk adımı nedir sorusuyla birlikte evlenmeden önce dikkat etmeniz gereken 7 maddeyi birleştirdik.

Sevgililik başka evlilik başka! Aynı evde yaşamak ve zorluklara artık sadece iki kişi olarak göğüs germek durumunda olmak demek evlilik. Bu yüzden evlenmeye karar verdiğinizde, evleneceğiniz kişide bu maddelere dikkat etmelisiniz.

Evleneceğim kişi nasıl olmalı?

Evliligin ilk Adımı Nedir

Öncelikle sizinle veya başkalarıyla konuşurken, gelecek planlarından bahsediyor mu? Bu planlar arasında size de yer veriyor mu? Sizinle uzun bir birliktelik düşünüp düşünmediğini buradan anlayabilirsiniz.

Sizin hayaliniz nedir? Evlenip çocuk yapmak mı? Bir kere bunu evlenmeyi düşündüğünüz kişiyle en baştan konuşmalısınız. Siz çocuk istiyorsunuz, peki o da istiyor mu?

Evliliğin ilk adımı nedir?

Size karşı çok kibar, düşünceli ve saygılı davranıyor olabilir. Fakat başkalarına nasıl davranıyor? Buna bakmalısınız. Hiç tanımadığı kişilere de size davrandığı gibi nazik mi? Çünkü iyi bir karaktere sahip olmak, evliliğin zorlu dönemlerde kurtarıcısı olabilir. Evliliğin ilk adımı nedir sorusuna bu maddeyi ilk cevaplardan biri olarak ekleyebiliriz.

Evleneceğiniz kişinin maddi durumu nasıl? İki taraf da kimseye muhtaç olmayacak şekilde, ekonomik özgürlüğe sahip olmak zorundadır. Evlilik iki cüzdanın birleşmesidir. Manevi zorluklar gibi maddi zorlukların da üstesinden birlikte gelmelisiniz.

Evleneceğim Kişi Nasıl Olmalı

Evlilikte cinsellik en önemli şeylerden biridir. Hatta evliliğin büyük kısmını kapsar. Bu konuda mutlaka anlaşabiliyor olmalısınız.

Evleneceğim kişi nasıl olmalı diye sorduğunuzda, psikolojik olarak rahat ve metanetli biriyle evlenmek üzere olduğunuza emin olun. Evlilik zorlu bir süreçtir ve bu süreç boyunca karşınıza çıkabilecek sorunlarda güçlü bir şekilde ayakta durabileceğine emin olmalısınız.

Bazen erkekler evlilik sorumluluğunu almaktan çekinir veya korkar. Evlenmek istemeyen erkeğe nasıl davranılır?

Güven duygusu, tüm ikili ilişkilerde önemli yer tutar. Nasıl biriyle evlenmeliyim diye sorduğunuzda, sadık olmayan veya aşırı kıskançlık huyu olan biriyle birlikte olmayı kimse istemez.

Evlenmeden önce dikkat etmeniz gereken bu 7 önemli noktaya mutlaka gereken özeni gösterin ki mutlu bir evlilik yaşayabilin.

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi