Hayallerimizi Nasıl Gerçekleştirebiliriz?

Hayallerimizi Nasıl Gerçekleştirebiliriz?

Herkes hayaller kurar ve hayallerini gerçekleştirebilmek için kimisi sıkı sıkı planlar yapıp hayatını ona göre düzenler kimisi ise sadece kurduğu hayallerden mutlu olur. Siz hangisisiniz?

Hayallerimizi gerçekleştirmek için önce onların nasıl hayaller olduğuna bakmalıyız. Bazen sadece bizi rahatlatacak uçuk hayaller kurarız, bazen de gayet olası hayaller canlanır gözümüzün önünde.

Hayallerini kimseye anlatma

Gerçekleştirmek istediğim hayallerim var diyorsanız, önem vermeniz gereken ilk şey onları kimseye anlatmamak. Evet, bu size ilginç gelebilir fakat zihnimizin çalışma şekline göre anlattığımız hayalleri yaşamışız gibi sanki gerçekleştirmişiz gibi tatmin oluruz.

Hele bir de karşımızdaki kişinin kurduğumuz hayalden mutluluk hissettiğini, onun da bize o hayalimiz gerçekleşmiş gibi tepki vermesi; zihnimizde o hayalimizi gerçekleştirmişiz gibi bir tatmin duygusu oluşturur. Ve artık o hayali bırakırız.

Hayallerime inanıyorum

Zihnimiz yanılmayı, hata yapmayı sevmez. Bilinçaltımız bizim en büyük dostumuz ve koruyucumuzdur. Bu nedenle gerçekleşeceğine inanmadığı fikirlerden bizi korur. İşte tam da bu sebepten dolayı hayallerinize inanmalısınız.

Eğer hayalimin gerçekleşeceğine inanıyorum diye düşünürseniz ve bunun için planlar kurar, elinizden gelen her şeyi yaparsanız hayallerimi gerçekleştirdim demeniz de an meselesi olacaktır.

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi