Hiç Tanımadığın Birini Nasıl Etkilersin?

Hiç Tanımadığın Birini Nasıl Etkilersin?

Acaba sizinle iletişime geçildiğinde oluşturduğunuz ilk izlenim nasıl? Karşınızdakini nasıl etkiliyorsunuz? Olumlu mu olumsuz mu? İş görüşmesinde nasıl etkili olurum, patronu nasıl etkilerim, kızı nasıl etkilerim, erkeği nasıl etkilerim, öğretmeni nasıl etkilerim gibi tüm sorularınızın cevabı bu yazıda.

Bazı insanlar en baştan girişken ve cana yakın davranırken bazıları bunun için biraz zamana ihtiyaç duyar. Baştan soğuk gelen, konuştukça, tanıdıkça sevilen insanlar vardır. Siz hangisisiniz?

Onu nasıl etkilerim?

1. Gülümse ve güldür!
Gülümsemek karşınızdaki insanda hemen pozitif bir his oluşturacaktır. Ama sahte gülümsemeden uzak durun. Çünkü karşıdaki kişi bunu hemen anlayacaktır.

2. Dinle ve dokun!
Karşınızdaki kişiyi gerçekten dinlediğinizi ona gösterin ve belli edin. O konuşurken başka taraflara bakmayın. Dik durun. Dikkatinizin onda olduğunu hissettirin.
Ve konuşurken onunla fiziksel iletişime girin. Ona dokunun mesela omuzuna veya koluna.. Tabii hafifçe.

Kibar ol!
Herkes düşünceli ve kibar insanlardan hoşlanır. Onun önce geçmesine izin verin, ona kapıyı tutun, konuşmanızda ‘lütfen, rica etsem” gibi kalıplar kullanın.

Pozitif ol!
Kimse sürekli dert yanan insanlardan hoşlanmaz. Siz de öyle biri olmayın. Hayata pozitif bakın ve bunu yansıtın. Hiç tanımadığın birini nasıl etkilersin sorusunun en basit cevabı budur.

Dostum!
Karşınızdaki kişiye zarar vermek istemediğinizi ona hissettirin ve sanki o anda tanışmışsınız gibi değil, birbirinizi yıllardır tanıyan iki dostmuşsunuz gibi davranın.

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi