Sinirlerime Hakim Olamıyorum

Sinirlerime Hakim Olamıyorum

sinir nasıl geçer

Her şey beni sinirlendiriyor, kendimi sürekli gergin hissediyorum ve sinirlerime hakim olamıyorum diyorsanız bu yazı sizin için.

Analiz Aşaması

Öncelikle tam olarak nelere sinirleniyorsunuz? Nerede sinirleniyorsunuz ve sinirlendiğiniz zaman ne yapıyorsunuz? Sinirlenmenize etken olan kişileri, olayları, durumları, zamanları ve besinleri analiz etmelisiniz. Evet, besinler

Sinirlerime Hakim Olamıyorum

Sağlıklı Beslenme

Sinirlilik hali beslenmeyle çok alakalı. Bu konuda Canbridge Üniversitesi’nin 2016 yılında yaptığı bir araştırma var. Şeker, karbonhidrat, şarküteri ürünleri ve işlenmiş hayvansal gıdalar tüketen kişilerde; sebze, doğal meyve ve katkısız gıdalar ile beslenen kişilere göre %80 aşırı sinirlilik halinin gözlendiği ortaya çıktı.

Neden sinirlerime hakim olamıyorum?

Zihin Beden İlişkisi

Sağlıklı bir birey olmak hem zihinsel hem de bedensel sağlıktan geçiyor. Sinirlerime hakim olamıyorum diyorsanız mutlaka spor, fitness, meditasyon, dans, yoga gibi fiziksel bir aktiviteye yönlenmeli ve iç dinginliğinizi de bu şekilde sağlamalısınız.

Seçicilikte Özen

İzlediğiniz filmlerde, dizilerde, sosyal medyada karşınıza çıkan haberlerde, sosyal ilişkilerinizde de seçici olmalısınız. ‘Hayır’ diyebilmeli, özgüvenli bir birey olarak kendinize ve başkalarına fiziksel ve zihinsel olarak zarar verebileceğiniz tüm etkinlik, ilişki ve ortamdan uzak durmayı seçmelisiniz.

Psikolojibilgisi.com psikoloji hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlayan bilgi sitesidir.