Anksiyeteyi Geçiren Egzersiz

Anksiyeteyi Geçiren Egzersiz

anksiyete egzersiz

Egzersiz ve spor yapmanın pek çok faydası olduğu bir gerçek. Kas ve kemik sistemini kuvvetlendirirken diğer yandan da hem psikolojik bazı sorunların aşılmasında hem de bazı hastalıkların tedavisinde egzersizin önemli bir yeri var.

Egzersiz anksiyeteyi ve stresi geçiren en önemli şey!

Yapılan araştırmalar egzersiz yapmanın stres seviyesini oldukça düşürdüğünü kanıtlamıştır. Aynı zamanda odaklanma ve konsantrasyon zorluğu yaşayanlar için de egzersiz çok iyi bir çözüm. Stres odaklanma probleminin ve düşük enerjinin sebebi.

Stres yaşadığımızda sinir sistemimiz ve beynimiz tahmin ettiğimizden çok fazla hasara uğruyor. Egzersiz yaptığımızda vücudumuz doğal ağrı kesici olan endorfin hormonunu salgılıyor. Böylece uyku düzeni ve gerginlik durumu oldukça azalıyor.

Anksiyete tüm dünyada oldukça sık rastlanan bir rahatsızlık. Yapılan son araştırmalara göre günde 15-30 dakika yürüyüş anksiyeteyi geçiriyor veya gözle görülür şekilde azaltıyor.

Anksiyete nasıl geçer?

anksiyeteden kurtulmak için

Stres, depresyon ve anksiyete seviyelerinde spor yapanlara göre yapmayanların sayısı çok daha yüksek. Egzersiz yapanlar %25 daha az anksiyete yaşıyor ve 5 yıl içinde depresyona girme olasılığı çok daha düşük.

Anksiyeteyi geçiren ezgersiz | Anksiyeteden kurtulmak için

Anksiyeteden kurtulmak için egzersiz yapmak en doğal çözümdür. Henüz başlamadıysanız, kendinize bir gün belirleyip veya spontane olarak o gün yürüyüşe çıkın. Size ne kadar iyi geldiğini kendiniz fark edeceksiniz. Ve sonrasında hayatınıza egzersizi sokmak isteyeceksiniz. Hızlı bir şekilde faydalarını göreceksiniz.

Anksiyete için bitki çayları yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Üzerine gitmeden ve harekete geçmeden anksiyeteden nasıl kurtulurum sorusunun cevabını bulmak oldukça zor olur. Çünkü anksiyete bir sonuçtur. Bir sebep değil.

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi