Ruh Eşi Diye Bir Şey Var Mıdır? Nedir Nasıl Nerede Bulunur?

Ruh Eşi Diye Bir Şey Var Mıdır? Nedir Nasıl Nerede Bulunur?

ruh eşi nerede nasıl bulunur

Ruh eşimi nasıl bulurum? Nerede, nasıl biri? Onu nasıl çekerim diye düşünüyorsanız ruh eşi diye bir şey var mıdır? Nedir nasıl nerede bulunur bahsedelim.

İnsan psikolojik olarak, anne karnından çıktığı andan beri yalnızlık endişesi yaşar. Çünkü çok eski yıllardan, yalnız olmanın tehlikeli ve korkutucu olduğu bilgisi verilerine işlenmiştir.

Tek başına avlanmak veya yaşamak her zaman yoksulluğa ve ölüme sebep olmuştur. Bu yüzden birlikte yaşamaya, bilgi paylaşmaya başlamıştır ki zaten bunlar insanlığı bugüne getirebilmiştir.

Bu bilgi sebebiyle, pek çok kitap ana sözü olarak “insan sosyal bir varlıktır” bilgisini paylaşır. Bunun için hayatımızda bize eşlik edecek insanlar olmasını isteriz.

Ruh eşi diye bir şey var mıdır?

Hollywood filmleri,, eski Türk filmleri ve hatta masallardan “…ve sonsuza dek mutlu yaşadılar” şeklindeki son cümleye aşinayızdır. Ve bizler de bu gördüğümüz, okuduğumuz şeyi yaşamak isteriz.

Ancak özellikle 2000 sonrası başlayan tüketim çağında, insanlar hem eşyalara hem insanlara gereken özeni göstermemeye başladı. Hızlı bir şekilde dopamin ihtiyacı çoğu kişiyi ele geçirdi.

Bu konuya ilgili olarak fomo ve dopamin detoksu konularında yazılar paylaşmıştık. Dilerseniz daha detaylı olarak bu yazılardan bilgi alabilirsiniz.

Peki gelelim ruh eşi diye bir şey var mı sorusuna. Herkesin ruh eşiniz olabileceğini söylesem buna ne derdiniz? Konuyla ilgili olarak hazırlanmış olan bu videoyu izlemenizi öneririm.

Ruh eşi nedir? Nerede nasıl bulunur?

Ruh eşi nedir dediğimizde aslında tanımı net bir şekilde yapmamız, onu bulabilmemizde daha bize daha çok yardımcı olur.

Örneğin kendi kültürümüze, yaşam tarzımıza, hayata bakış açımıza, alışkanlıklarımıza ve hayattan beklentilerimize uygun veya ayak uydurabilecek bir kişi olarak tanımlayabiliriz.

Ruh eşi nerede nasıl bulunur? Buna göre hobilerimize, kültürel seviyemize ve yaşam tarzımıza uygun aktivitelere katılmak, sosyal ortamlarda bulunmak, etkinliklere katılmak şansımızı artıracaktır.

Ruh eşimi nasıl çekerim? Bu konuda bazı ritüeller de yapılabilmekte ancak kişinin sosyal bir yaşamı yoksa, uyumlu, sakin, yapıcı, olumlu bir kişilik yapısı yoksa o kişiyi çekmesi veya bulduktan sonra devam edebilmesi zor olacaktır.

Hayatımın aşkını bulmak istiyorum

Eğer hayatımın aşkını bulmak istiyorum onu nasıl bulabilirim diye düşünüyorsanız, bunun tekniğini anlattım ancak açıkçası asıl önemli olan onu bulduktan sonrası.

ruh eşi diye bir şey var mı

Burada devreye kişisel gelişim, farkındalık, dinginlik giriyor. Yazının başında kişilik yapısının ilişki yönetiminde ne kadar etkili oluğundan bahsetmiştim.

Eğer biz yapıcı, sakin, anlayışlı, olumlu, olgun, özgüvenli bir kişilik yapısına sahipsek çoğu ilişkiyi yönetebilmemiz de daha kolay olacaktır.

Psikolojibilgisi.com | Psikoloji Kişisel Gelişim ve Farkındalık Konularında Bilgi Alabileceğiniz Psikoloji Sitesi