Psikolojisi Bozuk İnsan Nasıl Anlaşılır?

Psikolojisi Bozuk İnsan Nasıl Anlaşılır?

Psikolojisi Bozuk insan Nasıl Anlaşılır Davranır

Psikolojisi bozuk olan insan nasıl anlaşılır? Davranışları nasıldır? Bir kişinin psikolojisinin bozuk olduğunu nasıl anlarız diye düşündüğümüzde aslında bazı basit ipuçları bize bunu gösterebilir.

Bazen bir erkek arkadaş, bazen bir anne, patron, bazen bir arkadaş öyle davranır ki “psikolojisi bozuk herhalde” deriz. Peki bu fikri bize ne sağlar?

Ruh halini düzenleyen ve psikolojiye en iyi gelen 5 vitamin

Psikolojisi bozuk insan nasıl anlaşılır? Belirtileri nelerdir?

Elbette bir teşhis konulacaksa, bu doktorun işidir fakat çevremizdeki kişilerin ruh durumları iyi değilse, bunu anlayabiliriz ve onlara daha özenle davranabiliriz. Psikolojisi bozuk insan belirtileri kolayca anlaşılır.

  • Sürekli gergin veya üzgünse
  • Devamlı depresyonda ve mutsuzsa
  • Ruh hali sıkça bir anda değişiyorsa
  • Uyku problemleri varsa
  • Çok kilolu veya zayıf ise
  • Fazla sessiz ve içe dönükse
  • Madde bağımlılığı varsa
  • Suçluluk veya değersizlik duygusu varsa
  • Davranışlarında veya hislerinde büyük değişimler oluşuyorsa

bu durumlarda o kişinin bazı sorunlar yaşadığını düşünebiliriz. Psikolojisi bozuk insan ayrıca histrionik de olabilir. Örneğin psikolojisi bozuk erkek davranışları denildiğinde agresiflik, hatasını kabul etmemek, bağımlılıklar, sorumluluktan (ilişkiden) kaçınma, kıskançlık gibi örnekler aklımıza gelebilir.

Psikolojisi Bozuk Erkek Davranışları

Aynı şekilde psikolojisi bozuk anne davranışları arasında agresiflik, stres, depresyon, kronik yorgunluk, mide bağırsak sisteminde sorunlar (ishal, kabızlık, gaz), uyku problemleri gibi örnekleri birer ipucu olarak görebiliriz.

Psikolojisi bozuk insana nasıl davranmalı?

Psikolojisi bozuk insana ne yapmalı nasıl davranmalı? Etrafınızda böyle kişiler olabilir, bunlar çok yakınlarınız olabilir. Erkek arkadaş, anne, baba, kardeş, en yakın dost. Bu noktada psikolojiye iyi gelen bitki çayları, depresyona iyi gelen vitaminler, anksiyeteyi geçiren egzersiz ve müzik terapisi yazıları yardımcı olabilir.

Ayrıca stresten kurtulmanın 4 kolay yolu ve psikolojimi düzeltmek için ne yapabilirim isimli yazıları da okumanızı öneririm. Bu kişiyi bir uzmana yönlendirmek ve glutensiz, şekersiz bir beslenme biçimine geçmesi için yardımcı olmak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Psikolojisi Bozuk insana Nasıl Davranmalı Ne Yapmalı

Eğer kabul etmiyorsa, rahatça konuşup içini açmasını sağlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, onu yadırgamadan, büyük tepkiler vermeden, onunla tartışmaya girmeden, rahatça anlatabilmesini sağlamak olacaktır.

Çünkü psikolojisi bozuk insana nasıl davranılır dediğimizde bunun hassas bir durum olduğunu bilmek ve olabildiğince sakin ve onu güvende hissettirebilmek önemlidir.

Psikolojibilgisi.com psikoloji hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlayan bilgi sitesidir.